W jaki sposób depilować nogi mając żylaki?

W jaki sposób depilować nogi mając żylaki?

Osoby szczególnie narażone na wystąpienie tak zwanych pajączków, czyli pękających naczynek krwionośnych, powinny zwrócić uwagę na rodzaj stosowanej depilacji. Skóra naczynko cechuje się łatwością pojawienia się podrażnień, a zmiany mogą stać się większe i jeszcze bardziej widoczne. Jaki sposób depilacji w takim przypadku jest najlepszy? Depilacja woskiem czy może laserem?

 

 

Problem z naczynkami lub żylakami a rodzaje depilacji

Istnieje kilka podstawowych i popularnych rodzajów depilacji. Do tradycyjnych metod zaliczane są między innymi: depilacja woskiem, pastą cukrową, kremami depilującymi bądź depilatorami. Niestety w przypadku skóry problematycznej taki wybór usunięcia owłosienia może okazać się nieskuteczny, a często nawet wykazuje niekorzystny wpływ na skórę. Osoby zmagające się z problemem żylaków lub pękających naczynek powinny postawić na metody mniej newralgiczne. Depilacja depilatorem lub woskiem może znacznie podrażnić mieszki włosowe, a wyrywanie włosów może przyczynić się do powstania nowych „pajączków”. W takim przypadku bardziej skuteczną i bezpieczniejszą metodą jest depilacja laserowa, która zarówno pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia, jak i gwarantuje spektakularny efekt utrzymujący się przez długi czas.

 

Skóra z żylakami bądź pajączkami – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to doskonały wybór dla osób z delikatną skorą, skłonną do podrażnień i powstawania żylaków i pajączków. Każdy zabieg powinien zostać poprzedzony konsultacją, w trakcie której dostosowywana jest częstotliwość wiązki lasera oraz ilość niezbędnych spotkań. Tylko indywidualne podejście do każdego klienta może zagwarantować długotrwałe i optymalne efekty oraz bezpieczeństwo.

 

Depilacja laserowa – czy jest bezpieczna dla skóry naczynkowej?

W depilacji laserowej możliwe jest dostosowanie częstotliwości zabiegów do indywidualnej potrzeby klienta. Przyczynia się to do zminimalizowania możliwości wystąpienia podrażnień. Próba laserowa, która wykonywana jest przed rozpoczęciem cyklu zabiegów, pozwala określić, czy zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry – jest to szczególnie istotne w przypadku skóry naczynkowej. Gdy kondycja skóry pozwala na przeprowadzenie takich zabiegów, depilacja laserowa staje się najbezpieczniejszym i najlepszym wyborem.

 

Depilacja laserem – przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań wykonania tego rodzaju zabiegów zaliczane są:

  • korzystanie z kąpieli słonecznych, solarium bądź kosmetyków samoopalających,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie leków i ziół światło uczulających
  • choroby skóry jak np. bielactwo, łuszczyca czy rybia łuska,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze.