Jak urządzić sypialnie niemowlaka?

Jak urządzić sypialnie niemowlaka?

Sypialnia posiadająca kącik dla niemowlaka jest doskonałym pomysłem dla rodziców, którzy chcą mieć bobasa blisko siebie bądź mają do dyspozycji wyłącznie jeden pokój. W przypadku większych mieszkań można jeden pokój przeznaczyć dla maluszka gdzie znajdować będzie się niania elektroniczna. Jak zaaranżować sypialnie dla niemowlaka?

Jak przemeblować pokój by uczynić go sypialnią z kącikiem dla niemowlaka?

Sypialnia z kącikiem dla niemowlaka powinna być przemeblowana w ten sposób, aby cechowała się jak największą funkcjonalnością. Zwłaszcza w sytuacji, gdy rodzice nie dysponują dodatkowymi środkami na kupno większego mieszkania lub oszczędzają pieniądze na nowy dom, aktualnie mieszkając u rodziców jednego z małżonków.

Na szczęście nawet w niewielkiej przestrzeni możliwe jest umieszczenie wielofunkcyjnych mebli, których powiększą optycznie pomieszczenie. Najskuteczniejszym rozwiązaniem staje się kupno łóżka dla rodziców, pod którym możliwe jest postawienie dodatkowej szuflady. Jej zadaniem jest uzyskanie dodatkowej przestrzeni na umieszczenie rzeczy, które nie mają jeszcze swojego miejsca.

Dodatkowo, podczas gdy sypialnia jest dość ciasna, warto pomyśleć o zamontowaniu przesuwanych drzwi zamiast tych otwieranych na bok. Umożliwia to uzyskanie przestrzeni dla dodatkowych mebli. Jeśli w pokoju umieszczona jest szafa wnękowa, możliwe jest zastąpienie jej biurkiem bądź postawieniem w jej miejscu fotela bujanego.

Jak wybrać łóżeczko do sypialni z kącikiem dla niemowlaka?

Łóżeczko dziecięce zazwyczaj pełni rolę centralnego punktu sypialni z kącikiem dla niemowlaka. Ponadto, dostosowanie pokoju na przyjęcie malucha powinno również uwzględnić wygodę mamy, która będzie czuwać nad śpiącym w nocy dzieckiem. Łóżeczko powinno znajdować się blisko łóżka rodziców, jednak nie obok grzejnika czy okna. Pod nim można umieścić dywanik wykonany z miękkiego materiału, który ułatwi zabawę z bobasem. Wielu rodziców jest pewnych, iż maluch będzie spał obok nich i w związku z tym decydują się na kupno dostawki.

Praktyczne aranżację w sypialni z kącikiem dla niemowlaka

Praktyczna aranżacja sypialni zawierająca kącik na niemowlaka ma na celu zachowanie ładu i porządku. W przypadku, gdy w pokoju jest miejsce, możliwe staje się zainstalowanie zasłonek lub parawanu, które odizolują przestrzeń rodziców od przestrzeni dziecka. Dodatkowo, na łóżeczku dziecięcym warto powiesić organizer wykonany z miękkiego materiału przeznaczonego do przechowywania kosmetyków dla maluszka. Ważnym gadżetem dla świeżo upieczonych rodziców to przede wszystkim niania elektroniczna, która ułatwi opiekę nad nowym członkiem rodziny.

Skutecznym rozwiązaniem jest również zakup pojemnika na kółkach przeznaczonego do przechowywania zabawek dla dziecka. Podczas projektowania sypialni z kącikiem dla niemowlaka zaleca się zrezygnowanie z zajmujących miejsce regałów na rzecz dziecięcej komody wyposażonej w przewijak dla niemowląt lub kupienie składanego przewijaka montowanego na ścianie.