Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Zęby to jeden z pierwszych elementów wyglądu, na jaki zwracamy uwagę, poznając nową osobę. To dlatego zdrowa i estetyczna prezencja naszego uzębienia powinna być dla nas bardzo ważna. Czy domowymi sposobami możemy spowodować, że nasze zęby będą śnieżnobiałe, a my chętniej będziemy się uśmiechać?

Domowe metody wybielania zębów

Jeszcze do niedawna wybielanie zębów w domu wydawało się rzeczą abstrakcyjną. Jeśli chcieliśmy uzyskać biały uśmiech, musieliśmy udać się do stomatologa. Zazwyczaj metody stosowane w gabinecie dentystycznym były niezwykle drogie, a więc niewiele osób się na nie decydowało. W dzisiejszych czasach wybielanie zębów jest dużo łatwiejsze, a przede wszystkim także o wiele tańsze niż kiedyś. Domowych sposobów jest bardzo dużo, a więc możemy bez trudu wybrać metodę odpowiednią dla nas. Najbardziej popularnym sposobem jest wybielanie zębów za pomocą pasków wybielających, które zakupić możemy bez problemu właściwie w każdej drogerii czy aptece. Codziennie na zęby nakleja się specjalistyczne paski, pozostawiając je następnie na pewien czas, zalecony przez producenta w instrukcji. Efekt jest widoczny gołym okiem i pojawia się właściwie od razu po zastosowaniu takiej kuracji. Kolejną metodą wybielania zębów jest stosowanie specjalistycznego proszku, który najczęściej zawiera w swoim składzie węgiel aktywny. Wystarczy codziennie wcierać go w zęby za pomocą szczoteczki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje także wybielanie zębów za pomocą lampy LED. Do tej pory naświetlanie było dostępne wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy jednak uzyskać spektakularny efekt nawet w zaciszu domowym. Wszystkie te metody są zdecydowanie tańsze niż wybielanie zębów u stomatologa. Jeśli więc nie chcemy od razu decydować się na tak ogromne koszty, możemy spróbować któregoś z wymienionych sposobów.

Wybielanie zębów w domu – czy to bezpieczne?

Wybielanie zębów w domu wiąże się oczywiście z pewnym ryzykiem. Jeśli nie będziemy stosować się do zaleceń, które dystrybutor produktu zamieszcza zwykle na jego opakowaniu, możemy narazić się na pewne nieprzyjemności. Każda bowiem ingerencja w nasze ciało niesie za sobą pewne ryzyko. Nierozważne próby wybielania zębów mogą skończyć się tym, że nasze uzębienie stanie się niezwykle wrażliwe. To będzie natomiast powodowało, że kontakt naszych zębów z gorącym, zimnym, słodkim czy kwaśnym produktem będzie wywoływał pewien dyskomfort, a nawet ból. Dlatego też zawsze stosujmy się do zaleceń zamieszczonych w instrukcji użytkowania danego produktu, a jeśli mimo tego czujemy się niepewnie, wiedząc, że nasze zęby są niezwykle wrażliwe, skonsultujmy dla pewności nasze wątpliwości z lekarzem stomatologiem. Specjalista powinien doradzić nam, jaka metoda będzie dla naszych zębów najbardziej odpowiednia. Jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia szkliwa, nie powinniśmy samodzielnie ryzykować. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.