Tymianek i jego właściwości

Tymianek i jego właściwości

Tymianek to nie tylko popularna przyprawa, ale i wspaniały lek na wiele przypadłości. Co warto wiedzieć na ten temat?

W jaki sposób każdy z nas może korzystać z leczniczej i kosmetycznej mocy tej rośliny?

Tymianek to wspaniała roślina lecznicza, która świetnie sprawdza się jako wartościowy dodatek do wielu potraw. Jako przyprawa jest on polecany do tłustych potraw, może być też cennym wsparciem dla tych osób, którym dokuczają dolegliwości związane z pracą przewodu pokarmowego. Jako naturalny lek, jest też tymianek cennym wsparciem dla osób pragnących wspierać swe drogi oddechowe. Tymianek działa wykrztuśnie i rozkurczowo, nic więc dziwnego, że tak często pojawia się on w wielu syropach na kaszel. Tymianek jest jednocześnie skutecznym pogromcą bakterii, zatem sięganie po ten dar natury może nam też pomagać w walce z takimi przypadłościami, jak różnego rodzaju stany zapalne czy problemy związane z reumatyzmem.
Niezwykłe właściwości tymianku sprawiają, że roślina ta staje się cennym wsparciem i dla tych osób, które chcą w naturalny sposób wspierać swą urodę.

Jak sprawdza się tymianek jako naturalny kosmetyk?

Tymianek odkaża, nic więc dziwnego, że staje się on cennym wsparciem dla osób walczących z cera tłustą i trądzikową. Tymianek ma też bardzo dobry wpływ na nasze dziąsła, zatem wyciąg z tej rośliny często pojawia się jako jeden z głównych składników ziołowych past do zębów. Wyciąg z tymianku może pomóc i tym, którzy starają się skutecznie rozprawić z łupieżem – uciążliwą przypadłością, której często towarzyszy problem przetłuszczających się włosów. I tu wsparciem będzie naturalny kosmetyk o wyjątkowej skuteczności, czyli niezawodny i uniwersalny tymianek.