Popękane pięty – domowe metody

Popękane pięty – domowe metody

Popękany pięty to problem z którym zmaga się większa część społeczeństwa. Jest to uwarunkowane nieodpowiednią wilgotnością skóry, co teoretycznie nie powinno nikogo martwić, ale niekorzystny wygląd sprawia, że każdy chce pękaniu zaradzić. Przekonaj się w jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Popękany pięty – dlaczego?

Popękane pięty dotykają zarówno osoby w młodym wieku, jak i starsze, jednakże najczęściej problem ten zauważa się u ludzi starszych. Wśród przyczyn wskazuje się przede wszystkim nieodpowiednią wilgoć występującą w skórze. Problem ten przez większą część roku może zostać sprawnie ukryty, gdyż na skutek niskich temperatur bądź opadów deszczu wkładamy na siebie zakryte buty oraz skarpetki. Jednakże, ciężej jest ukryć stopy latem, gdyż lejący się żar z nieba sprawia, iż noszenie sandałów, klapek oraz otwartych butów jest zdecydowanie bardziej naturalne niż innego obuwia. Popękane pięty mogą również wywołać stan infekcji, co przełoży się na problemy w stawianiu kroków oraz znaczny dyskomfort. Nie należy się jednak załamywać, tylko dowiedzieć jakie środki występujące w zaciszu własnego domu okażą się skuteczne w walce z omawianą dolegliwością.

 

Domowe sposoby na popękane pięty

W pierwszej kolejności warto zaprzyjaźnić się z miodem, który słynie przede wszystkim ze swoich właściwości nawilżających. W jego składzie występują także związki przeciwbakteryjne pomagające w infekcjach. Używanie miodu także nie powinno przysporzyć większych trudności, gdyż jego sporą ilością należy wymieszać z wodą w misce do której wkłada się stopy. Jedynie 20 minut wystarcza, aby miód zadziałał i skóra stóp zdecydowanie się zregenerowała oraz odzyskała utraconą wilgoć.

Olej kokosowy posiada różne opinie, jedni cenią jego właściwości, a inni z kolei przed nim przestrzegają. Jedno jest pewne, należy go bezwzględnie stosować w przypadku zmagania się z popękany piętami. Zapewnia nie tylko wilgoć, ale także wygładza skórę, dzięki czemu regularne stosowanie przełoży się na wyleczenie wszystkich pęknięć, a do tego nawilżenie i uzyskanie idealnych stóp. Jest to sposób, który polubią zabiegane osoby, gdyż nie trzeba moczyć nóg, ani też przygotowywać specjalnych zabiegów z wykorzystaniem olejku. Należy tylko i wyłącznie nałożyć olej kokosowy na stopy przed pójściem do łóżka oraz włożyć skarpetki.

Trzeci sposób dotyczy masła Shea oraz soku z cytryny. Pierwszy z wymienionych składników jest zbawienny dla kondycji stóp, jednakże z szerzej niepoznanych powodów ludzie nie do końca masło to doceniają. Po umyciu stóp należy wmasować w nie miksturę stworzoną przy pomocy masła oraz cytryny, a następnie założyć skarpetki i czekać na efekty.