Owoce: jak wykorzystać je w walce o zdrowie?

Owoce: jak wykorzystać je w walce o zdrowie?

Są smaczne, a znajdujące się w nich witaminy pomagają nam zachować dobrą formę. Owoce to cenny składnik zdrowej diety, a regularne sięganie po nie każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. Z tego, że zdrowa dieta nie może się obejść bez owoców, większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę.

Czy wiemy jednak, że sięganie po te smaczne i zdrowe przekąski może pomagać nam w walce z konkretnymi przypadłościami?

Jednym z tych owoców, które mogą się okazać wyjątkowo cennym składnikiem zdrowej diety, jest grejpfrut. Jest on wspaniałym źródłem witaminy C, dzięki której może nas skutecznie wspierać w walce z chorobami dziąseł. Innym darem natury, z którego można korzystać w walce o zdrowie, jest żurawina. Jej owoce to cenne wsparcie dla dróg moczowych, wyjątkowo mocno narażonych na kontakt z bakteriami. Po żurawinę warto też sięgać ze względu na to, w jaki sposób wpływa ona na stan naszej jamy ustnej. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, owoc ten może pomagać nam w walce z próchnicą. Zdrowa dieta nie może się też obejść bez truskawek. Te smaczne owoce, tak często pojawiające się w domowych wypiekach i deserach, są naturalnym lekiem dla naszego serca. Udowodniono również, że regularne sięganie po truskawki może pomagać nam w walce z cukrzycą oraz zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu.

A co z osteoporozą?

Przed tą chorobą może nas chronić zdrowa dieta, w której będą się pojawiały suszone śliwki. W menu kobiet po menopauzie powinny one zająć ważne miejsce, szczególnie w sytuacji, gdy pacjentka chce się cieszyć dobrą formą i sprawnością do późnej starości. Osoby, którym dokuczają problemy z nadciśnieniem, powinny za to częściej sięgać po banany. Owoce te są rewelacyjnym źródłem potasu, który doskonale wpływa na pracę serca i pozwala mu sprawniej pracować. A że banany są smaczne i pożywne, zdrowa dieta sporo zyska dzięki ich obecności.