Jakie pieluchy wybrać – bambusowe, tetrowe czy flanelowe?

Jakie pieluchy wybrać – bambusowe, tetrowe czy flanelowe?

Jeśli spodziewamy się dziecka, to bardzo ważne jest, żeby się odpowiednio do tego przygotować. Nie chodzi jednak jedynie o przygotowanie psychiczne, ale także ważne jest rozeznanie, jakie produkty dla naszego dziecka będą dobre.

Pieluchy bambusowe, tetrowe i flanelowe – czym się one różnią?

Zacznijmy od tego, że wraz z innym materiałem wykorzystanym do zrobienia danej pieluszki, zmienia się też jej chłonność, jak i komfort jej noszenia. Dlatego w zależności od tego, jakie wymagania mamy od pieluszki, taką powinniśmy wybrać. Bardzo często wybieraną opcją są pieluszki z bambusa, ponieważ są one nie tylko bardzo chłonne, ale także bardzo miękkie. Jednak poważny problem, jaki mają pieluchy bambusowe to fakt ich ceny. Niestety, ale materiał, z jakiego wykonywane są pieluszki z bambusa, nie jest łatwo dostępny, przez co ich cena jest dość wysoka. Trzeba jednak zaznaczyć, że jakość pieluszek bambusowych jest na najwyższym poziomie, przez co kupując je, możemy być pewni, że nie wydamy pieniędzy na marne. Ogromną zaletą pieluszek bambusowych jest jeszcze to, że idealnie nadają się jako gryzaczek albo przytulanka, które są niezbędne każdemu dziecku. Jeśli chodzi natomiast o pieluszki z eteru, to są wykonane one w większości przypadków z miękkiej i dość chłonnej bawełny. Nie są one tak dobre, jak pieluchy bambusowe, jednak ich zaletą jest to, że one są one tak drogie. Pieluchy tetrowe są wręcz bardzo tanie i wcale to nie znaczy, że są jakieś złe, po prostu ich jakość nie jest tak dobra, jak w wypadku pieluch bambusowych. Jeśli jednak chcemy, żeby nasze dziecko miało pieluszki delikatniejsze niż te tetrowe, to pozostają jeszcze flanelowe. Tak samo, jak tetrowe, tak i flanelowe wykonywane są z bawełny, jednak tetra jest mniej przyjemna w dotyku niż flanela. Zaletą pieluszek flanelowych jest to, że nie są one o wiele droższe, a znacząco poprawiają jakość pieluszki.

Dlaczego dobre pieluszki są tak bardzo ważne?

Pieluchy wielokrotnego użytku mają to do siebie, że będziemy musieli je często prać. W wypadku, gdy pielucha jest niskiej jakości, to zaraz się zepsuje, przez co będziemy musieli kupić nową. Pieluchy bambusowe nie tylko się nie zepsuje szybko, ale także zapewnią komfort dziecku, który jest dla niego bardzo ważny. Dzieci mają tendencje płakania nawet w sytuacjach, w których tylko lekko coś im przeszkadza. Dlatego, jeśli zależy nam na spokoju, to warto zainwestować w pieluchy, które będą dla dziecka wygodne.