Jak dbać o suchą skórę na co dzień?

Jak dbać o suchą skórę na co dzień?

Posiadaczki suchej skóry borykają się z problemami pielęgnacyjnymi właściwie o każdej porze roku. Latem niekorzystnie wpływa na skórę gorące suche powietrze i silne promieniowanie słoneczne, zimą mróz, wiatr i ogrzewanie wysuszające powietrze w pomieszczeniach. W wyniku działania niekorzystnych warunków na suchej skórze często pojawia się rumień, łuszczenie się, utrata jędrności, swędzenie lub pieczenie. Odpowiednio dobierając preparaty pielęgnacyjne, możesz znacznie poprawić stan suchej cery, przywrócić jej blask i atrakcyjny wygląd.

Zacznij od nawilżania skóry od wewnątrz. Powinnaś codziennie pić co najmniej 1, 5 litra wody, ponieważ odwodniony organizm to również odwodniona skóra. Korzystnie zadziała też włączenie do codziennej diety naturalnych olejów roślinnych takich jak olej z wiesiołka, lniany lub z pestek dyni. Regularne ich spożywanie, pomoże uelastycznić skórę i znacznie poprawi jej wygląd.

W codziennej pielęgnacji skup się na intensywnym nawilżaniu, ale nie zapomnij również o preparatach natłuszczających, ponieważ skóra sucha ma zaburzony płaszcz lipidowy, przez co nie jest skutecznie chroniona przed szkodliwymi czynnikami środowiska, a to może prowadzić do podrażnień. Do mycia skóry stosuj łagodne dermokosmetyki- sprawdzą się żele hydrolipidowe bez spłukiwania, które nakłada się na twarz, lekko masuje przez 2-3 minuty, a następnie delikatnie zbiera nadmiar preparatu chusteczką higieniczną. Na dzień stosuj nawilżające kremy ochronne z filtrem UV przeznaczone do skóry suchej, a na noc nieco bogatsze preparaty natłuszczające i odżywcze zawierające naturalne oleje roślinne takie jak olej z awokado, z pestek winogron, olejek arganowy czy z kiełków pszenicy.

Wrogiem skóry suchej jest alkohol i papierosy, warto więc także, rzucić nałogi. Już po kilku dniach od wdrożenia właściwej pielęgnacji, zobaczysz znaczną różnicę w wyglądzie cery. Dzień po dniu skóra będzie coraz mniej podatna na podrażnienia, bardziej jędrna i napięta, a twarz będzie wyglądać promiennie.